İlginizi Çekebilir
1 Milyon İstihdam
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Whatsapp Biyometrik Doğrulama Geliyor İşte Yeni Düzen!

Whatsapp Biyometrik Doğrulama Geliyor İşte Yeni Düzen!

Whatsapp Biyometrik Doğrulama

Whatsapp son zamanlarda gündemimizden düşmeyen günlük hayatımız da kullandığımız uygulamaya yeni bir özellik geliyor. Whatsapp biyometrik doğrulama özelliğini telefonlar için kullanıyor fakat artık sadece telefon değil bilgisayar ve web browser için de geliyor. Güvenlik önemlerini arttırmaya çalışan ne yenilik getirmeye çalışan Facebook web ve bilgisayar üzerinden kullanılan whatsapp için güvenlik önemlerini artırmak istiyor.  

 

Önerilen Yazı
Facebook Hesabınız Nasıl Silinir?

 

Şirket, yeni sistemin, başka birinin telefonunuza erişim sağlaması durumunda hesabınızı web tarayıcılarına bağlayamayacaklarını (bu da sizin gönderdiğiniz tüm mesajları görmelerine izin vereceğini onaylama için bildirim göndermesi) bir sistem ile mesajlarınız izinsiz artık okunmayacak. Yeni sistem, Touch ID veya Face ID ile iOS 14 çalıştıran tüm iPhone cihazlarında ve biyometrik kimlik doğrulaması etkinleştirilmiş tüm Android cihazlarda varsayılan olarak etkinleştirilecek.

 

Yeni Sistem kullanıcıların tüm cihazları için biyometrik kimlik doğrulamasını devre dışı bırakmadıkça hesaplarını bağlamak için bunu kullanmaları gerektiği anlamına geliyor. Telefonlarında biyometrik kimlik doğrulama kurulumu olmayan (veya bu özelliği kapatmış) kullanıcılar hesaplarını her zamanki gibi QR kod okutarak bağlayabilirler. Akıllı Telefonlar başka uygulamalar kullanırken güvenlik önemli olarak parmak izi kullanıyor. Yeni sistem sizin yüz taramalarınıza (Face ID) ve parmak izlerinize (Touch ID) eriştiği veya topladığı anlamına gelmiyor. Bunun yerine kullanıcıların hesaplarını bağlamasına izin vermeden önce ek bir kimlik doğrulama ölçütü olarak cihaz üzerindeki güvenlik sistemine erişmek için diğer tüm uygulamaların kullanıyor biyometrik veri API’lerinin aynısını kullanıyor.

 

WhatsApp, yeni güncellemenin önümüzdeki haftalarda uyumlu cihazlar için kullanıma sunulacağını söylüyor. Whatsapp biyometrik doğrulama özelliğini daha etkin kullanmasını nasıl buluyorsunuz duygu ve düşüncelerinizi yorum bölümünde bizler ile paylaşmayı unutmayın.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap