İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Twitter Fleets (Hikaye) Özelliği Geliyor!
Trendlerdeki Yazı

Twitter Fleets (Hikaye) Özelliği Geliyor!

Twitter-Fleets

Günümüzde neredeyse her popüler sosyal medya uygulamalarında olan bir özelliği en sonunda Twitter‘da getirmeye karar verdi. Popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter Fleets (hikaye özelliği) getirme kararı aldı. Hikaye adı yerine Fleets olarak adlandırılacak. Bu özellik ile artık istediğiniz gibi tepkilerinizi paylaşarak istediğiniz şeyleri spontane bir şekilde Fleets üzerinden paylaşabilmeniz mümkün olacak.

Önerilen Yazı
Microsoft Teams Nedir? Microsoft Teams Nasıl Kullanılır?

Yeni Özellik Twitter Fleets

Twitter Fleets

Twitter Fleets 24 saat sonra platformdan otomatik olarak kaybolur. Sosyal medyada uzun süredir popüler olarak kullanılan bir özellik olarak biliyorduk. Bu özellik ilk olarak 2013’te Snapchat Stories adıyla dünyaya kullanılma sunuldu. Sonrasında Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya platformları tarafından kopyalandı. 17 Kasım Salı gününden itibaren Twitter, özelliği ISO ve Android‘de kullanıcılarının hepsine kullanımına sunmadan önce, Fleets belirli hesaplarda test edilip sonrasında kullanıma sunulacak. Ayrıca Twitter Fleets Türkçeye Filolar diye de çevrilmekte.

 

Twitter Fleets’in hedefi kullanıcıları sosyal medya platformunda daha fazla zaman harcamasını sağlamak olduğu biliniyor. Böylece Twitter hikaye özelliği ile birlikte insanların spontane bir şeyler paylaşması konusunda rahat hale getirecek. Şirket pek çok kullanıcının, özellikle de hizmete yeni başlayanların, kalıcı tweet’ler yayınlamakta korktuğunu tespit etti.

 

‘Tweet atmak yerine, insanlar sessizce takip ediyor ya da sadece pusuda. Twitter tasarım direktörü Joshua Harris bir telefon görüşmesi sırasında gazetecilere verdiği demeçte, insanların tweet hazırladığını görüyor ve göndermiyoruz ”dedi.

 

Twitter Hikaye özelliği (Twitter Fleets) ile insanların özgürce tweet atması, spontane şeyler paylaşması gibi özellikleri kullanarak platformu aktif olarak kullanılmasını istiyorlar. Ülkemizde Twitter’ın önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğümüzde hikaye özelliği fazlaca kullanılacak gibi.

 

Bu Fleets ile arama motorlarına kapalı olmasını da sağlayabiliyorsunuz yani arama motorları onları arama yaptığınızda karşınıza sonuç olarak gösteremeyecek. Normal bir kullanıcı tweet attığınızda gösterebilmekte. Tweet atmak yerine Fleets özelliği daha çok kullanılmaya başlandı.

 

Arama Motorları Veri Alamayacak

Twitter’ın Fleets ile ilk hedefi, kullancılara “daha spontane paylaşım yapma imkanı” sunmak ve bu paylaşımların arama motorlarına kapalı olmasını sağlamak. Ayrıca platform yetkililerine göre Fleets özelliği, test bölgelerinde Tweet özelliğinden daha çok kullanıldı.

Uzun bir süreden sonra Twitter getirdiği yeni özellik ile birlikte sizce nasıl bir yol izlemek istiyor? Yorum bölümünde düşüncelerinizi bizlere iletmeyi unutmayın.

 

Yorum Yap

Yorum Yap