İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Telegram Sesli Sohbet Özelliği Geleceğini Duyurdu!
Trendlerdeki Yazı

Telegram Sesli Sohbet Özelliği Geleceğini Duyurdu!

Sesli Sohbet

Telegram discord uygulamsına benzer yeni bir sesli sohbet özelliği getireceğini duyurdu. Artık mevcut olan metin sohbetlerinin yanında isterseniz o grup içerisindeki kişiler ile sesli sohbet gerçekleştirebilmek mümkün olacak. Neredeyse bütün sosyal medya uygulamalarında olan sesli sohbet aileler, arkadaşlar, çeşitli gruplar da konuşmak için kullanıyordu. Discord kullanırken sizler bir sunucu oluşturarak konuşuyordunuz veya özelden arama yaparak istediğiniz kişiyi ekliyordunuz. Telegram getirdiği özellik ile birlikte grup isminin altında join butonuna basarak sizde konuşmalara katılabileceksiniz.

 

Önerilen Yazı
Zoom nasıl kullanılır? Zoom Meetings Nedir? Zoom Kullanım Rehberi!

 

Telegram sesli sohbet windows ve maç için Telegram’ın masaüstü sürümlerinde mikrofon girişinizi kontrol etmek üzere sesli sohbetler için isterseniz ses algılama olarak kullanın isterseniz bas-konuş olarak kullanma olanağı sağlıyor.

 

Telegram ayrıca Android için sistem genelinde bir widget olarak çalışmasını da sağlıyor. Telegram arka planda çalışırken kimin konuştuğunu görmenizi ve mikrofonu çalıştırma gibi seçenekler de sunuyor.

Telegram şu an grup sesli sohbetlerine odaklanmış durumda ancak Telegram önümüzdeki haftalarda veya aylarda video ve ekran paylaşma özelliğini ekleyeceğini söylüyor. Grup sesli sohbeti denemek isterseniz grup ayarları menüsünde özelliği etkinleştirmeniz yeterli. Tabii grup yöneticisi olmanız gerekiyor.

 

Telegram Ceo’su Pavel Durov, Kullanıcı sayısının 500 Milyon’a yaklaştığını da söyledi. Durov, platformu ‘kullanıcı dostu, gizliliğe saygı duyan ve sunucuların ve trafiğin maliyetlerini karşılamamıza izin veren bir platform’ olarak tanımlıyor.

 

Telegram’ın yeni getirdiği bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz yorum bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap