İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. SMS İptal Etme e-devlet üzerinden artık mümkün!
Trendlerdeki Yazı

SMS İptal Etme e-devlet üzerinden artık mümkün!

SMS iptal etme - SMS nasıl iptal edilir

Ülkemizde istenmeyen sms sayısı oldukça fazla ve insanlar sms iptal etme yolunu arıyor. Reklam, tanıtım veya duyuru aklınıza gelebilecek her konu ile ilgili istenmeyen sms’ler alıyoruz. Tabii haliyle herkes bu durumdan bıkmış durumda. E-devlet üzerinden kolayca iptal etme artık mümkün olacak. Ticaret Bakanlığı Ticari Elektronik İleti Yönetim ile istemediğiniz SMS’leri engellemek mümkün. Sizler bu durumdan kurtarmak için yazımızda derledik işte detayları…

Günümüzde bir yere kayıt olurken oraya verdiğimiz telefon numaraları reklam veya tanıtım şirketlerinin eline geçebiliyor veya kayıt olduğumuz bir yer artık istenmeyen mesajlar gönderebiliyor. E-devlet şifresine sahip olan herkes uygulama üzerinden e-posta ve sms iletileri için verilen tüm onaylara tek bir sayfada görebilmemizi sağlıyor. Bu durumda sadece sizin kimin sms’lerini almak istediğinizi seçmek kalıyor. Hangi firmadan reklam içeriği alıp almayacağınıza karar verebilme imkânı sağlıyor.

Nasıl mı yapılacak aşağıdaki anlatılan adımları takip etmeniz yeterli.

 

SMS İptal Etme

Sms iptal etme

  • Adım 1: E-devlet uygulamasına android, iso veya masaüstü cihazlarınızın üzerinden giriş yapın.
  • Adım 2: Arama kısmına “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi” yazın ve sayfasına gidin.
  • Adım 3: Karşınıza bir tane metin çıkacaktır onu onaylayın.
  • Adım 4: İletişim adresi ekle bölümü karşınıza gelecek. Tercihinize göre Telefon veya e-posta seçin ve devam tuşuna basın.
  • Adım 5: Telefon numaranızı girin. Onaylama kodu gelecektir kodu da girdikten sonra devam edin.
  • Adım 6: Artık Telefonunuz e-devlet sistemine kayıtlı duruma geldi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.

Bu adımları takip ettikten sonra “Onayları Yönet” butonunu göreceksiniz. Oradan istediğiniz gibi Onaylarınızı düzenliyeblilir, istemediğiniz sms’leri engelleyebilir, telefon numaralarınızın hangi şirketlerin elinde olduğunu görebilirsiniz. Yazımız sizlere yarlı olup olmadığını yorum bölümünde bizlere iletmeyi unutmayın!

 

Yorum Yap

Yorum Yap