1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook Hesabınız Nasıl Silinir?
Trendlerdeki Yazı

Facebook Hesabınız Nasıl Silinir?

Facebook hesap silme işlemleri ve nasıl yapılacağı hakkında rehber.

Facebook Hesap Silme

Facebook veri skandalları ile gündemimizden maalesef düşmüyor. Sadece Facebook değil whatsapp, instagram yani neredeyse sosyal medyayı domine etmiş bir şekilde sürekli yanımızda. Bu durumdan rahatsız olup facebook hesabınızı silmeye karar verdiniz. “Facebook Hesabınız Nasıl Silinir?” veya “Facebook Hesabını Nasıl Silerim” diye bir soru sordunuz. Bu konuda sizelere yardımcı olmak için ufak bir rehber niteliğinde yazı hazırladık.

Önerilen Yazı
SMS İptal Etme e-devlet üzerinden artık mümkün!

Dünyanın en popüler sosyal medya ağından biri olan facebook’tan nihayet vazgeçtiyseniz, kendinizi hizmetten çıkarmak çok karmaşık değil. Ancak tüm bu gönderileri, resimleri ve beğenileri silmeden önce kişisel bilgilerinizi Facebook’tan indirmelisiniz. Facebook sizin fotoğraflarınız, aktif oturumlarınız, arşivleriniz, IP adresleriniz, sohbet geçmişiniz, yüz tanıma ile ilgili verileriniz ve tıkladığınız reklamlar dahil olmak üzere hesabınızla ilgili neredeyse tüm ilgili bilgileriniz içerir. Bu veriler sizin muhtemelen erişme devam etmeniz gereken bir ton kişisel bilgi demek.

 

Facebook Hesabınız Nasıl Silinir?

Facebook Hesap Bilgilerini Alma İşlemi

Hangi Facebook verilerini indirmek istediğinizi seçebilirsiniz.

Öncelikle Facebook hesap verilerinizi almanız gerekiyor bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

Arşivinizi web browser kullanarak indirmek için:

  • Adım 1: Facebook’a giriş yapın.
  • Adım 2: Sağ üst köşedeki “aşağı” oka tıklayın.
  • Adım 3: “Ayarlar ve Gizlilik”> “Ayarlar” a gidin.
  • Adım 4: Sol taraftaki sütunda, “Facebook Bilgileriniz” i tıklayın.
  • Adım 5: Merkezde, “Bilgilerinizi İndirin” öğesini bulun ve tıklayın.
  • Adım 6: İndirmek istediğiniz bilgileri seçebilirsiniz (veya sadece tamamını indirebilirsiniz). Sayfanın üst kısmında, bir tarih aralığı oluşturmanıza (isterseniz), verilerinizi HTML veya JSON biçiminde indirmenize ve yüksek, orta veya düşük ortam kalitesi arasından seçim yapmanıza olanak tanıyan açılır listeler vardır.
  • Adım 7: Hazır olduğunuzda, “Dosya Oluştur” u tıklayın. Dosyanız hazır olduğunda e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

 

Facebook Hesabınızı Silme İşlemi

Hesabınızı silmeden önce, bilgilerinizi devre dışı bırakmak veya indirmek için bir şans daha elde edersiniz.

Hesabınızı silmeye hazır olduğunuzda, “Facebook Bilgileriniz” başlıklı sayfaya geri dönün ve “Devre Dışı Bırakma ve Silme” yi tıklayın. Burada, hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmak veya kalıcı olarak silmek arasında seçim yapabilirsiniz.

Silmek istiyorsanız, o sayfadaki “Hesabı Sil” e tıklayın veya sizi aynı hesap silme sayfasına götürecek olan bu bağlantıya tıklayın .

Burada arşivinizi indirmek veya silme yerine devre dışı bırakmayı seçmek için başka bir şansınız olacak. “Hesabımı Sil” i tıkladığınızda, hesabınız feshedilmek üzere işaretlenecek ve Facebook kullanan diğer kişiler tarafından erişilemez.

Facebook, talep edildikten birkaç gün sonra fesih ertelediğini belirtti .  Bu süre içinde tekrar giriş yaparsanız, silme talebiniz iptal olacaktır. Bu yüzden oturum açmayın, yoksa süreci tekrarlamak zorunda kalacaksınız. Bir arkadaşınızın gönderisine yaptığınız yorumlar gibi bazı şeyler, hesabınızı sildikten sonra bile görünmeye devam edebilir.  Facebook ayrıca, günlük kayıtları gibi belirli öğelerin kopyalarının veri tabanında kalacağını söylüyor, ancak bunların kişisel tanımlayıcılarla ilişkisinin kesildiğini belirtiyor.

Başta sizlere dediğimiz gibi sadece facebook’u bırakmak konusunda ciddiyseniz, şirketin diğer hizmetleri olan Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarını kullanıyorsanız oralardan da hesaplarınızı silmeniz gerekir. Sizler için Facebook Hesabınızı nasıl silinir adlı hazırladığımız yazıyı değerlendirmeyi ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap