İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film
  3. Ironman Geri Dönecek mi? – İronman Geri Gelecek mi?

Ironman Geri Dönecek mi? – İronman Geri Gelecek mi?

ironman avengers
1

Ironman Geri Gelecek mi?

 

Merhabalar, bugün yeni bir makalede sizlerleyim, Marvel evreninde en çok sevilen karakterlerin başında gelen Ironman,Avengers (yenilmezler) serisinin son filminde dünyayı kurtararak ölmüştü. Siz değerli okuyucularımız için “Ironman geri dönecek mi?” sorusuna bir sinema izleyicisi olarak yanıt vermeye çalıştım.

 

Ironman konusunda hem Marvel hem de Robert Downey Jr. ‘dan kafa karıştırıcı açıklamalar gelmişti. Bu makalede sizlere Robert Downey Jr.’ın Ironman rolüyle ekranlara dönme ihtimaline karşın filmlerde nasıl bir yol izlenebileceğini anlatan teoriler sunacağım.

 

“Ironman Geri Dönecek mi?” Sorusu için Hazırladığımız Teoriler

Teori-1

Ironman Fun Art

Bildiğimiz gibi Tony Stark (Ironman) hem dehası hem de ürettiği teknolojilerle birçok şeyi başarmıştı. Bu teoride ise Tony Stark’ın ölmeden önce beynini bir yapay zekaya veya başka bir buluşun içine kopyaladığı bu sayede bedenen ölse bile zihninin ve aklının yaşadığı bir bedenle karşımıza çıktığı görülebilir.

 

Teori-2

ironman end game

İzlediğimiz üzere serinin son filmi olan End Game ‘de zaman yolculuğu sayesinde paralel evrenler keşfedilmişti. Bu teoride ise paralel evrenden gelip karşımıza çıkacak bir Ironman görebiliriz fakat paralel evrenden gelen bir Ironman’in yaratacağı zamanda bozukluk veya paralel evrenler arası geçişte yaşanabilecek problemleri nasıl çözüme kavuşturacaklar bilinmez. Ironman’in farklı bir evrenden geldiğini düşünecek olursak geldiği evrende oluşacak Ironman boşluğu  geçmişte kazanılan New York savaşında nükleer füzenin hedefini bulması ve New York’un yok olmasıyla aynı zamanda savaşın kaybedilmesiyle sonuçlanabilir ki bu da farklı bir zaman çizgisi ve farklı bir paralel evrenin oluşmasıyla işleri daha fazla içinden çıkılmaz bir hale sokabilir. Ironman geldiğinde kendi gerçekliklerini düzeltebilirler fakat Ironman’in geldiği gerçeklik bozulacağı için kendi gerçekliğimi düzelteyim derken başka gerçekliklerin acı, sefalet ve kaos içinde yaşamasına göz yummuş olacaklar. Ama biliyoruz ki süper kahramanlar bunu yapmayacak kadar gururlu ve merhametliler.

Bir taraftan da Anthony ve Joe Russo kardeşlerden yapılacak açıklamaları dört gözle bekliyoruz. Anthony Russo, Ironman’in geri dönmesi ile ilgili kısa bir röportajı geçtiğimiz aylarda verdi:

Nasıl geri getirileceğine bağlı, hikaye anlatımına bağlı. Ama kesinlikle kazanılması gereken bir şey. Kesinlikle izleyicileri şok edecek ve şaşırtacak bir şey olmalı. Hikayenin ona değmesi için oraya giden yolu bulmak gerçekten zorlayıcı, yenilikçi ve öngörülemez bir anlatı olmalı” demişti.

 

“Ironman Geri Dönecek mi?” Sorusu için Hazırlanırken Kullandığımız Videolar

 

Geri dönecek mi yoksa Endgame filminde öldü mü? Bu soruların detaylarını biz takip ediyor olacağız. Sizde haberdar olmak isterseniz web sitemizi arada kontrol etmeyi unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap