İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film
  3. Ekim Ayı Film Önerisi
Trendlerdeki Yazı

Ekim Ayı Film Önerisi

Film Önerisi - Ekim Ayı

Ekim ayına girdiğimize göre yeni film önerisine sanırım hepimiz açığızdır. Bugün sizlere birkaç film önerisi yapacağım ve eminim ki aralarından çok beğenecekleriniz olacaktır. Hadi hep beraber önerilere bir göz atalım.

 

 

Ekim Ayı Film Önerisi

1Seven

Yedi 1995 yapımı 2s 10dk / Polisiye, Gerilim filmidir. Filmde  Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey oynuyor. Yedi, seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifinin hikayesini anlatıyor. Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik’tir. İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Film, Amerika’da gösterime girdiği hafta 14.000.000 dolar gelir elde etmişti. Yönetmen David Fincher imzalı film,sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var. En iyi kurgu dalında 1996’da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Özellikle sürpriz ve çarpıcı finali ile şimdiden sinema tarihinde bir klasik olarak yerini aldı.

 

2Sosyal İkilem

Tenet Filmi

Netflix tarafından çıkarılan bu belgesel herkes tarafından izlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Teknoloji sihirbazları kapitalizmin yeni bir biçimini tasarladılar ve insanlık artık makineyi besleyen ham kaynak haline geldi. Dikkatimizi kaçırmakla görevli güçlü, gizli yapay zekâ, sosyal normları parçalıyor, gerçeği ve demokrasiyi tehlikeye atıyor ve medeniyeti kendi kendini yok etmeye yönelik programlı bir yola sokuyor. Silikon Vadisi’nin karanlık altında geçen The Social Dilemma, araştırmacı belgeseli aydınlatıcı anlatı dramıyla birleştiriyor – Bir Uygunsuz Gerçek’in Matrix ile buluştuğunu düşünün. Teknolojik ihbarcıların uzman tanıklıkları rahatsız edici çıkmazı açığa çıkarıyor: Big Tech’in sunduğu hizmetler – arama motorları, ağlar, anlık bilgiler, vb. – bizi ısırmak isteyen şekerlemelerdir. Bağlandığımızda ve daha fazlası için geri döndüğümüzde, sattıkları gerçek meta, bizi etkileme ve manipüle etme yetenekleridir.

 

3Tenet

Tenet Filmi

Tenet 2020 yapım 2s 30dk /Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Gerilim filmidir. Tek kelimeyle “Tenet” silahlandırılan ve tüm dünyanın hayatta kalması için savaşan Kahraman (John David Washington), gerçek zamanın ötesinde bir şeyde ortaya çıkacak bir görev için alacakaranlıkta uluslararası casusluk dünyasında yolculuk ediyor.

 

4The King

The King

Asi prens ve İngiliz tahtının isteksiz varisi Hal (Timothée Chalamet), kraliyet hayatına sırtını döndü ve halkın arasında yaşıyor. Ancak zalim babası öldüğünde Hal, Kral V. Henry olarak taçlandırılır ve daha önce kaçmaya çalıştığı hayatı kucaklamak zorunda kalır. Şimdi genç kral, babasının geride bıraktığı saray siyaseti, kaosu ve savaşı ve geçmiş yaşamının duygusal iplerini – en yakın arkadaşı ve akıl hocası, yaşlanan alkolik şövalye John Falstaff (Joel Edgerton) ile ilişkisi de dahil olmak üzere – gezinmek zorundadır.

 

5Av Mevsimi

Av Mevsimi Filmi

İşinin ehli bir polis olan Ferman (Şener Şen), yıllanmış tecrübesi, dikkate şayan sezgileri ve konularının uzmanı takipçiliğiyle tüm teşkilatta küçük çapta bir efsanedir. Kendi aralarında Ferman’dan “Avcı” diye bahsederler. Teşkilatın bir diğer figürü ise yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) olarak dikkat çekmektedir. Bu çılgın ikili, cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez” olarak aralarında dolaşır. Öldürülen genç bir kız, onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en varlıklı adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı adamlarla karşı karşıya bırakacaktır. Hayatını karısına adayan, onun illet hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) delicesine bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyada turist gibi dolaşan çömez Hasan… Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını bir daha asla eski haline dönüştüremeyecektir.

6Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi

Genç bir kadın olan Nisan, yıllarca babası ile görüşmemiştir. Ancak babası ile ilgili aldığı önemli bir haberin ardından, eşi ve kızı ile birlikte soluğu baba evinde alır. Yıllar önce kaçarak ayrıldığı köşke geri dönen Nisan, burada tuhaf durumlara şahit olur. Köşke gelmesi ile birlikte kaçıp kurtulduğunu düşündüğü geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalan Nisan, bu sırada babası ile ilgili gizemi çözmeye çalışan polisin sorgulamasına maruz kalır. Kendisini köşeye sıkışmış hisseden Nisan, kendisini ve ailesini koruyabilmek için köşkte yaşanan gizemi çözmek zorundadır.

 

7Ready or Not

Ready or not

Genç bir gelin (Samara Weaving), yeni kocasının (Mark O’Brien) zengin, eksantrik ailesine (Adam Brody, Henry Czerny, Andie MacDowell), herkesin hayatta kalmak için savaştığı ölümcül bir oyuna dönüşen zamana saygı duyulan bir geleneğe katılır.

 

8Snowpiercer

Snowpiercer

Başarısız bir küresel ısınma deneyinin gezegendeki çoğu yaşamı öldürdüğü bir gelecekte, sürekli hareket eden bir motorla dünyayı dolaşan bir tren olan Snowpiercer’da sınıflı bir sistem gelişir.

 

9Yolcu

Michael McCauley her gün işten eve, evden işe bir hayat yaşayan bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan Michael’ın oldukça sıradan bir hayatı vardır. Ancak eşi ile mutlulukla sürdürdükleri evlilik hayatları bir gün tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Bir komplonun içine düştüğünü fark eden Michael, kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamana karşı mücadele etmek zorundadır.

 

10Ben Kimim?

Ben Kimim

Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, sadece Almanya’da değil dünya çapında tanınan biri olmak istemektedir. Yer altı bir hacker grubu, Benjamin’i aralarına katılmaya çağırınca, Benjamin bu tehlikeli teklifi kabul eder ancak bu tehlikeli oyunlarda başına geleceklerden habersizdir.

Yönetmenliğini İsveç’li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği filmin senaryosunda da yönetmen bo Odar ile birlikte Jantje Friese’ın imzası var. Siber suç geriliminin başrolünde Tom Schilling yer alırken, Schilling’e Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring, Hannah Herzsprung ve Trine Dyrholm isimleri eşlik ediyor.

 

Önerilen Yazı
Ironman Geri Dönecek mi? – İronman Geri Gelecek mi?

 

Bir önceki Film önerisi buradan ulaşabilirsiniz. Bu ay sizler için film önerisi listemizi yayımladık. Kasım ayında sizlere yeni bir liste yayımlamak üzere hoşça kalın! Film önerisi için yorum yazmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. patoq_avatar
    10 ay önce

    Snowpiercer’ı ve Seven’ı izledim, gayet ilginç ve güzel filmler bende tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir