İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi ve Film
  3. Film önerileri #1

Film önerileri #1

parazit

Merhabalar, şu geçtiğimiz sıkıntılı, bol koronalı sıcak günlerde sağlığımız için evden çıkmamak ve ayrıca evde sıkıntıdan erimemek için  film ve dizi izleyerek zamanımızı geçirmek pek de fena fikir sayılmaz. Ben de size birkaç film önerileri yapmak için buradayım. Peki ne izleyeceğiz? İzledikten sonra pişman olmayalım yazar bey? Temin ederim kendim izledim diye söylemiyorum (ayrıca kesinlikle Hollywood yapımı filmler olduğu için değil) izledikten sonra pişman olmayacağınızı umuyorum. Müessesemizde iade bulunmamaktadır ha!

O zaman sabahlara kadar kahvelerinizi depolayın ve açın şuradan bir film!

 

1.Marslı/The Martian (2015) (Bilim Kurgu/Macera) (IMDB:8.0/10)

Mars.. Kızıl gezegenimiz.. Ne kadar da hoş. NASA tarafından Kızıl gezegene gönderilen 6 kişilik araştırma takımı marsta yeryüzü incelemeleri, atmosfer incelemeleri vesaire yapmak üzere marsa yaşam kapsülü kurmuşlardır. Ama beklenmedik bir fırtına grubun bitki bilimcisi Mark Watney’in hayatını değiştirecektir. Fırtına yüzünden acil kalkış ile ana üsse ulaşan ekip Mark Watney’e ulaşamamış, öldüğünü düşünmüşlerdir. Fakat uydunun çarpması sonucu vücuduna anten saplanan Watney hâlâ hayattadır ve hiç bilmediği bir gezegende yapayalnız kalmıştır. Acaba kurtulabilecek miydi?

2.Zamana Karşı/In Time (2011) (Bilim Kurgu/Aksiyon) (IMDB:6,7/10)

 

Zaman gelecek için para ve güce dönüşmüştür. Zaman için çalışıp zaman için çabalıyorlar ve hatta zaman için öldürüyorlar. Bir ilaç sizi hayatınız boyunca 25 yasınızdaymışçasına gösterseydi fakat 25 yaşınızdan sonra çalışıp öldürmeniz gerekseydi ne hissederdiniz? Zenginlerin sonsuza kadar yaşadığı, fakirlerin ise yaşayamadan elendikleri düzen içinde 13.bölgede kalmış bir genç. Will salas. Barda öldürülmekten kurtardığı, zaman zengini bir adam ona tüm zamanını vermiştir. Zaman polisleri tarafından cinayet will salas üstüne kalmıştır. Will 13.bölgeden 1.bölgeye kadar gitmiştir. Arkasında zaman polisleri yanında zaman milyarderinin kızı önünde ise yıkmak istediği bir düzen.

3.Yıldızlararası/Interstellar (2014) (Bilim Kurgu/Dram) (IMDB:8.6/10)

İnsanların dünyaya ihaneti artık tam tersine dönmüş, dünya insanlara ihanet etmeye başlamıştır. Dünya verimsizleşmiş, oksijen seviyesi gittikçe azalmış, buğday ve bamya süne vermiştir. İnsanların ellerinde sadece mısır kalmıştır ve hiç ekmedikleri kadar ekiyorlardır. Bilim düzeyi sıfıra inmiş, insanlar sadece çiftçilik yaparak geçiniyorlar. Teknik bilgisi ve becerisi olan Eski NASA pilotu Cooper, 2 çocuğu ve babası ile hayat mücadelesi veriyordur. Bir toz fırtınası sonrası kızı Murphy’nin odasında farkettikleri yerçekimsel anomaliler, Cooper ve kızını, yerde tozlardan oluşan sembolleri çözmeye itmiştir.

4.Kapan/Get Out (2017) (Gerilim/Korku) (IMDB:7.7/10)

Fotoğrafçılık ile geçinen Chris Washington sevgilisi Rose Armütaj ile mutlu bir hayat yaşamaktadır. Rose’un ailesi ile tanışmak ve bir hafta sonu geçirmek üzere aile evine doğru yola çıkarlar. Eve vardıklarında Chris bazı şeylerin ters gittiğinin farkına varır. Gün geçtikçe aile evindeki farklılıklar ve zorluklar Chris’i rahatsız etmeye başlar. Chris hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar ve bir kurtuluş aramaya başlar.

NOT: Irkçılıktan hoşlanmayan arkadaşlar filmi izlemese daha iyi olur.

5.Parazit/Parasite (2019) (Gerilim/Komedi) (IMDB:8.6/10)

Bodrum katında yaşayan, düşük ücretli işler yaparak geçim sağlamaya çalışan 4 kişilik bir aile… Ailenin oğlu Ki-woo’ya arkadaşı tarafından eve zenginlik getirmesi için bir bilgenin taşı verilir. Arkadaşı aynı zamanda Ki-woo’ya maddi yardım olsun diye kendi işini devreder. Zengin bir ailenin kız çocuğuna ingilizce dersi vermeye başlayan Ki-woo ailesine de iş bulabilmek için farklı planlar yapar. Bütün aile bireyleri birbirlerinden bağımsız bir şekilde bu evde çalışmaya başlarlar. Ev sahiplerinin tatile gitmesiyle evde yalnız kalan Kim ailesi, başlarına geleceklerden habersizdir.

 

 

Dostlarım yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Daha fazla film önerileri için takipte kalın!!

Yorum Yap

Yorum Yap