1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Cyberpunk 2077 Gizlilik Nasıl Çalışır? Rehber

Cyberpunk 2077 Gizlilik Nasıl Çalışır? Rehber

cyberpunk

Oyun dünyasını kasıp kavuran Cyberpunk 2077 için bir gizlilik rehberi hazırlamaya karar verdik. Cyberpunk 2077 gizlilik sistemin nasıl çalıştığını, düşmanları nasıl alt edeceğinizi ve cesetleri nerede saklayacağınızı bu rehber sayesinde öğrenin. 

 

Önerilen Yazı
Epic Games Yılbaşı Öncesinde 15 Tane Oyun Vermeye Hazırlanıyor

 

Cyberpunk 2077’de herhangi bir durumla başa çıkmanın birçok yolu var ve gizliliğin (veya görülmemenin) ileriye giden yol olduğu durumlar vardır. Bir düşmanın hareketini, onları alt etme fırsatları için gözlemlemeniz, sizinle hedefiniz arasındaki yolu temizlemeniz gerekir.

Güvenlik kameralarından, siber geliştirmelerden ve hatta robotlardan her türlü teknoloji parmaklarının ucunda olduğundan, düşman koruduğu her şeye sızmayı beklediğinizden daha zor olabilir. Gizliliğe odaklanan Cyberpunk 2077 yapılarından birine giriyorsanız (Cyber ​​ninja yapısı özellikle bu oyun tarzına uyarlanmıştır), o zaman düşmanlar sizi bulmaya çok yaklaştığında kendi numaralarınız olacaktır.

Ancak, sadece doğru donanıma ve yeteneklere sahip olmak sizi düşmana tamamen görünmez yapmaz. Gizliliğin tam olarak nasıl çalıştığını, görünmemek için herhangi bir karakterin neler yapabileceğini ve nakavt ettiğiniz herhangi bir bedeni saklamak için en iyi yerleri bilmeniz çok önemlidir.

 

Cyberpunk 2077 Gizlilik

Cyberpunk 2077 gizlilik

Öncelikle ilk önce, eğer gelişigüzel bir şekilde dolaşırsanız, muhtemelen gizli kalamazsınız.  Mümkün olduğunca alçak olmanız gerekir, bu nedenle her zaman çömelmeniz gerekir (bunun için varsayılan anahtar C’dir).  Ayrıca Cool Attribute’un Gizlilik sekmesindeki belirli avantajlar da dahil olmak üzere size yardımcı olabilecek çeşitli Cyberpunk 2077 avantajları vardır.  Crouching Tiger, çömelmiş haldeyken hareket hızınızı% 20 arttırırken bıçak fırlatmak, düşmanları devirmek için sessiz bir yol sağlar.

Düşmanlar iki durumda olabilir: savaş ve uyarılma. Çatışmadayken, düşman size aktif olarak saldırıyor. Hangisini hedeflediklerine bakılmaksızın, sizin veya bir müttefikinizin bilinen son konumunu otomatik olarak hedeflerler.

Bir düşman hem sizin hem de size bir görevde katılan müttefiklerin izini kaybederse, alarm durumuna geri döneceklerdir. Uyarılan herhangi bir düşman, sizi denemek ve bulmak için bölgede devriye gezecektir, bu da etrafta gizlice dolaşıp onları gafil avlamanızı çok daha zor hale getirir.

Sizinle savaşan düşman çok güçlü olduğu için hızlı bir kaçış yapmanız gerekiyorsa, birçok Cyberpunk 2077 durum etkisinden birini uygulamaya değer olabilir . Düşmanları kör etmek, tehdit tespitini azalttıkları için özellikle etkilidir. Bu aynı zamanda hareketlerini de engeller, böylece onlardan kaçabilir ve yakındaki bir yerde saklanabilirsiniz.

Herhangi bir mekanik, dron veya robotu geçici olarak devre dışı bırakmak veya ciddi şekilde sınırlamak için EMP efektlerini de kullanabilirsiniz. İhlal Protokolü avantajları, özellikle kameralar ve taretlerle uğraşmak için kullanışlıdır.

 

Dikkat Dağıtıcı Düşmanlar

Bazen bir düşmanın etrafından dolanmanın bariz bir yolu yoktur, bu yüzden biraz yaratıcı olmanız gerekir. Yapmanız gereken ilk şey, onları geçip geçebileceğiniz anlar için devriye gezen düşmanları gözlemlemektir, ancak küçük bir kıpırdama odası varsa, onları devriyelerinden uzaklaştırmak için aygıtları veya cihazları kullanabilirsinizBir düşmanın dikkati dağılırsa, beyaz bir dış çizgiye sahip olur.

Düşmanların dikkatini dağıtan diğer şeyler arasında susturulmuş silah sesleri veya duydukları insan ayak sesleri yer alır ve duyarlarsa kaynağı bulmaya çalışırlar. Susturulmamış bir silah sesi, çatışmayı başlatan eylemlerden gelen bağırışlar veya ölmekte olan bir düşmanın sesi gibi bundan daha yüksek sesler, yakındaki düşmanları ya savaşa ya da alarm durumuna sokabilir.

 

Boğuşmalar ve İndirmeler

Cyberpunk Gizlilik - Düşman Öldürme

Sinsice dolaşmanın avantajlarından biri, varlığınızdan habersiz olan düşmanlarla boğuşabilmenizdir.  Bunu, arkalarından sürünerek ve F tuşuna basarak yapabilirsiniz.  Düşmanla boğuşurken, kısa bir süre boyunca onlarla birlikte hareket edebileceksiniz, ancak aynı zamanda o düşmanı F ‘ye basarak öldürme veya R’ ye basarak bilinçsiz bir şekilde vurma seçeneğiniz de olacak.

Bir düşman yakalandığında, sizin elinizden kurtulmak için mücadele edeceklerdir. Bu, düşmanı rehin olarak uzun süre tutamayacağınız anlamına gelir, onları ne kadar uzun süre boğuşursanız, kurtulma şansları o kadar yüksek olur. Kendi Beden özellik seviyeniz, bir düşmanla ne kadar süre mücadele edeceğinizi etkiler. Bir düşmana daha uzun süre tutunma yeteneğinizi güçlendirmek için belirli avantajlar da edinebilirsiniz.

Daha yüksek seviyedeki düşmanları yakalayamasanız da (bu durumda bir kafatası ile işaretlenmişlerdir), yine de gizlice alt etme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sizi tespit etmeleri durumunda şiddetli tepki verme olasılıkları daha yüksek olduğu için bunu yapmak daha zordur. Yeteneklerin, aletlerin ve çevrenin bir kombinasyonunu kullanmak onları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu, patronlar için de mümkündür, ancak onları ortadan kaldırmak için birden fazla gizlice alt etme işlemi yapmanız gerekebilir.

Bir düşmanı ortadan kaldırdığınızda, kanıtları sakladığınızdan emin olun.  Bir düşman veya bir güvenlik sistemi bilinçsiz veya ölmüş bir cesedi fark ederse, kalıcı olarak değiştirilmiş bir duruma getirilecektir.  Bilinçsiz / ölü bir düşmanı yakalamak için R düğmesini basılı tutun.  Daha sonra F tuşuna basarak gövdeyi boşaltabilirsiniz. Temiz Çalışma yeteneğini alırsanız, bir sökme gerçekleştirdikten sonra E’yi basılı tutarak gövdeyi hemen kaldırabilirsiniz.

Onları tutabilecek bir kabın yanında durursanız, bunun yerine vücudu oraya atmak için ekranda özel bir uyarı alırsınız.  Düşmanları konteynırın içine yerleştirdikten sonra, vücuttaki herhangi bir ganimet konteynırın önünde görünecek, ancak konteynırdaki vücuda bir düşmanı uyarmayacaktır.  Çöp kutuları, cesetlerden kurtulmak için harika bir yerdir, ancak herhangi bir konteynerin sınırlı bir kapasitesi vardır.  Bir cesedi çöp kutusuna veya benzer bir yere koyduğunuzda, kaldırılamaz.

Bazen uygun bir kap bulmak imkansız olabilir.  Durum buysa, onu herhangi bir devriye yolu üzerinde olmayan bir alana veya kameraların ve diğer güvenlik tesislerinin görüş alanı dışına yerleştirerek vücuttan kurtulmaya çalışabilirsiniz.

 

Sizler için hazırladığımız Cyberpunk 2077 Gizlilik rehberinin sonuna geldik. Cyberpunk resmi web sitesi için buradan, steam üzerinden satın almadıysanız buradan, epic games üzerinden almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap