1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. 1 Milyon İstihdam

1 Milyon İstihdam


Makalemizde size 1 Milyon İstihdam projesine neden katılmanız gerektiğini ve katılırsanız size neler katacağını anlatacağız. Öncelikle bu proje Nisan 2020 tarihinde duyuruldu ve hemen faaliyete geçti. Amaç ülkede yazılım ile ilgilenen herkesin bu pozisyonlarda fazla açık olduğundan insanlara eğitim vererek bu alanlara yerleştirmek ve istihdam yaratmak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı (BTK)   ile Maliye Bakanlığı iş birliği yaparak bu projeyi gerçekleştirdiler. Gün geçtikçe içerik konusunda gelişiyor ve proje kendisini sürekli yeniliyor. Bu durum da öğrenmek isteyen insanlar için sürekli yenilik yaptıkları anlamına geliyor. Günümüz de bazı insanlar sertifika önem verdiğini biliyoruz bazı içeriklerde de bunu sağlamış durumdalar. Google, Türk Telekom gibi firmalar da burada içerik yüklüyor veya bu proje için içerik üretiyorlar.

Sadece yazılım değil birçok alanda da içerik bulunuyor. Kişisel gelişim, Sosyal Medya yönetimi, Kripto paralar hakkında kurslar, Ebeveyn ve teknoloji konularında fazlaca bilgi veriyorlar. Bu projeyi düşündüğümüz de yazılım değil başka şeyler hakkında da kurslar veriyor Udemy gibi eğitim platformunda gereksiz pahalı satılan kursları burada daha iyisini ücretsiz bir şekilde de alabiliyor olmanız da pozitif bir yanı.

1 Milyon İstihdam projesine nereden kayıt oluruz?

Öncelikle düşündüğünüzden çok basit buraya tıklayın ve istedikleri bilgileri girin 72 saat içerisinde size dönüş sağlayacaklar.

Biz başlayacağız fakat neler öğrenmeyiz bilmiyoruz öneriniz var mı?

Tabii ki sizin için makalenin yayımlanan tarihî göz önüne alınarak bazı önerilerimiz var. Bazıları şöyle;

  •  Java: Bu yazılım dili site ile kullanıcı arasında bir etkileşim olacağı zaman kodlanır. Mesela YouTube düşünürsek siz ordan bir video açtığınızda site ile etkileşime giriyorsunuz bunun sonucunda video açılıyor. Java konusunda eğitmen önerimiz ise Engin Demiroğ. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Birleşmiş Milletler, Akbank ve birçok devlet kurumuna danışmanlık yapmış deneyimli birisi.
  • C#Tekrar Engin Demiroğ tarafından verilen önemli olduğunu düşündüğümüz bir kurs. Kesinlikle öğrenmelisiniz.
  • Sızma Testine Giriş: Türk Telekom tarafından yayımlanan kurs herkesin az çok bilmesi gerektiğini düşünüyoruz.   Siber Güvenlik Firmaların ne denli çalışmalar nasıl saldırılar yaptığı konusunda bilgi edinmiş olursunuz. Bir kale savunacaksanız önce ona saldırmayı bilmelisiniz.
  • Unity: Bir bilgisayar oyunu yapacaksanız bu oyun motoruna göz atmak isteyebilirsiniz onun da kursu var. Fakat bu oyun motoru yerine epic games tarafından yayımlanan oyun motoru unreal engine göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Burada sizin için 4 tane öneri yaptık fakat 1 Milyon İstihdam projesi içerik konusunda yelpazesi düşündüğünüzden de geniş. Her kesime hitap ettiği için sadece 4 tane önermek istedik siz kendinize uygun kurslara katılıp Online Eğitim alarak öğrenebilirsiniz.

Reşit değilim fakat katılmak istiyor mümkün mü?

Evet 18 yaşından küçük olsanız bile bu bir eğitim yani yararlanmak isteyen herkes katılabilir.

 

Evet bir yazımızın da sonuna geldik buraya tıklayarak diğer içeriklerimizi de okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap